| anonim_4396 a întrebat:

Am parul bufant mereu si nu-mi sta bine; ce sa fac ca sa scap de volum? ce sampon cunoscut imi recomandati?

8 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Cauta sampon pentru par drept. Si incearca sa renunti la balsam.

Si eu am aceeasi problema ca si a ta si folosesc placa, dar nu ti-o recomand! Chiar nu este o metoda sanatoasa.

Succes!

| mona a răspuns:

Sincer iti recomand sa iti filezi parul

| nikol a răspuns:

Foloseste ceara de par sau silicon de par sa se indrepte si sa piarda din volum

| denisa123456 a răspuns:

In nici un caz sa nu ti'l filezi, cu cat parul este mai fialt cu atat o sa ai mai mult volum, eu am f acut scoala de hair stylist si asa am invatat daca nu uita-te pe net si ai sa vezi.foloseste can ai parul umed un ulei sau ceva nu stiu dar nu ti=l fila.

| July739 a răspuns:

Asa am avut si eu parul sincer, stiu cum e. Inseamna ca ai parul tuns drept, iti recomand sa ti-l filezi:D. Si ca sampon poti folosi asta:
http://www.google.com/......tp?/imgres
Este foarte bun:D. Fundita:o3?

| яαzναη a răspuns:

Pai si sampoane pentru par colorat daca ai parul blond folosesti dinacela pentru parul roscat ca si exemplu, sper ca te-am ajutat

| BiiiaBiii a răspuns:

Si eu il am bufant si am folosit Syos, este foarte bun dar daca iti iei si balsam ai grija sa nu te dai pe tot parul pentru ca ti'l face gras, da'te doar pe varfuri. happy

| dydy1974 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, dar de fiecare data dupa ce imi fac baie imi dau cu masca(nu balsam), ma clatesc si dupa stau cu el liber fara sa mi-l pieptan pana se usuca cam 80% si dupa incep sa-l aranjej.Vei vedea ca functioneaza si iti reduce volumul. Funda?