| XatomisX a întrebat:

Am parul rar si nu pot sa imi prind si eu parul pe spate ca ramane carare ce as putea face sa il ling si eu frumos pe spate fara sa ramana cararea

2 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

De obicei cărarea apare când nu ai părul bine îngrijit. Adică spălat și pieptănat. Firele se strâng în șuvițe și spațiile dintre șuvițe devin și mai vizibile. Încearcă să-l piepteni înainte să-l prinzi și eventual să faci asta imediat ce l-ai spălat, când încă e puțin umed, pentru că își păstrează forma mai bine.

Pentru viitor, discută cu un frizer care se va putea uita mai atent la ce probleme are părul tău.

| Deli_Delia_2000 a răspuns:

Da.te cu ulei de ricin chiar functioneaza. da.te dimineata sau seara inainte de culcare
Funda? happy