| zuzuliana a întrebat:

Am parul uscat imi sta aiurea din cauza asta.Nu stiti ceva produse care sa imi fac sa stea parul bine si sa nu fie uscat sau ceva tratamente naturale? Si cum sa fac sami stae parul drept si ordonat far placa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ulei de masline, ulei de ricin (de la farmacie), crema pentru par uscat (exista.) sau o masca (recomand masca cu extract de placenta). renunta la foehnul cu aer fierbinte si nu-ti agresa parul stergandu-l cu prosopul.

6 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Dupa cum ti-am mai spus si pe mess...balsamul Sunsilk Drept si Matasos (mov) iti netezeste firul de par pe toata lungimea, pentru un aspect perfect drept si seducator.

carla
| carla a răspuns:

Iti recomand sa te dai cu ulei de masline, sa-l folosesti ca o masca, apoi balsam, o alta masca de regenerare 1 dat pe saptamana.

| NoName_9903 a răspuns:

Eu folosesc de 2 ori pe saptamana ulei de masline-aproximativ 2 lingurite. Masez piele capului si parul cu ulei de masline, si ma spal cu samponul normal (Petrol Hahn) dupa 2 ore. Parul se aseaza mult mai usor si are un aspect mai sanatos.

| JayLeno a răspuns:

Ulei de masline+galbenus de ou urmat de un balsam pentru par uscat(dry hair)

| stardeea a răspuns:

eu ma dau cu ulei de masline il invelesc in prosop si stau cu el in cap pana dimineata iar dimineata fac baie, o data pe saptamana parul e lucios si moale

| zuzuliana explică:

Dar... ce balsammm nu stiu un anume produs...