| MaryMaria333 a întrebat:

Aș dori să îmi cumpăr si un brâu cu jartiere pentru ciorapi așa cu erau pe vremuri, acela pe care l-am gasit este din poliester 100% si marimea este de S/M. Așa. Am câteva întrebări
1. Nu știți, cum este materialul acela numit poliester? Cum se simte? Si este elastic?
2. Cum este marimea S/M ca nu înțeleg? Nu am primit tabelul de măsuri dar am 85cm circumferinta la șolduri. Mi-ar fi bun?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Se numește "portjartier" nu brâu =)) si cele mai sexy si mia elegante, sunt cele din dantela. Iote aici sa te poti inspira:

https://www.emag.ro/search/portjartier

Măsura S/M (small/medium) înseamna: mic/mijlociu si cred ca ti s-ar potrivi.