| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi pun cercel in lobul urechii cu pistolul.Tot ce vreau sa stiu e ce trebuie sa fac dupa ce mil pun? Trebuie sa il dau cu spirt sau altceva? Si as mai avea o intrebare:cum il ingrijesc dupa

Răspuns Câştigător
| Dee0tzaA a răspuns:

Eu mi-am pus saptamana trecuta si nu necesita ingrijiri speciale. din contra, il lasi pur si simplu acolo pana se vindeca si dupa aia poti sa il scoti sa iti pui altul(daca vrei).
de durut n-o sa te doara deloc, doar o sa simti ca te pisca in primele 3 min dupa ce ti-o intrat cercelu.
Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Avon_8981 a răspuns:

Deci nu ai nevoie de nimic.Cel mai bun anotimp pentru pus cercei e iarna, pentru ca iti amorteste urechea de la frig.
Dar cum e vara poti incerca sa iti pui gheata pentru ameliorarea "durerii".
Iar dupa in caz ca ti se infecteaza trebuie sa te duci la farmacie sa ceri ceva pentru infectii.
Daca nu, nu e nevoie sa iti oferi ingrijiri speciale.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Eduard a răspuns:

Sunt locuri specializate unde ti se face gaura pentru cercel si iti vor da ei toate sfaturile, ai nevoie de un ac steril si atat, cercelul sa fie steril cand il pui. Atat cred, nu mai e nevoie de altceva din cate stiu eu.

| marynela_6230 a răspuns:

Cel mai in masura sa.ti raspunda la intrebari e chiar persoana care iti va pune cercelul...asta dupa parerea mea