| Motzuletzz a întrebat:

As putea sa scriu cu pasta corectoare pe un maieu negru? Adica vreau sa scriu ceva pe el, si cu ce pot scrie sa se vada?

6 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Daca iei pasta corectoare dintr-aceea la tub mai mare, cu pensula, banuiesc ca ai putea scrie, dar trebuie sa fi precisa la litere ca se poate intinde. Daca vrei cu pasta neaparat, pune ceva tare intre fetele maieului, sa nu se imprime si pe spatele maieului (asta daca vrei sa scrii pe fata). Daca vrei un cuvant-2, poti lua niste ata colorata si sa cosi literele respective, cred ca ar arata mult mai ingienios asa. Pa pa!

| AikkoxD a răspuns:

Nu neapărat cu pastă corectoare, s-ar putea să nu-ţi iasă literele/cifrele perfect. Poţi scoate la imprimantă scrisul şi în decupezi şi îl coşi pe margine pe tricou. Apoi îl rupi şi o să-ţi rămână conturul făcut cu aţă. Acum depinde cum vrei tu, ori colorezi cu pastă, ori coşi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca va merge, dar poti face ceva care e mai dificil, sa cosi cu ata alba(sau alta culoare) ce vrei sa scrii...e mai migalos, dar merge...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista vopsea speciala pentru haine http://antante.blogspot.ro ele folosesc asa ceva, intreaba si tu de unde se ia si cat costa. :)

| RedRoses a răspuns:

Eu cred ca poti folosi un marker sau o carioca...Mai poti folosi si ata de cusut.Incearaca si sper sa iti placa... Fundita?

| Chocoleataa a răspuns:

Nu da cu pasta corectoare, deoarece aceasta se intareste si se va lua si va ramane urat.foloseste vopsea speciala pentu.:*