| lexy22 a întrebat:

Ati incercat produsele de la Acne Out? Daca da, ajuta in eliminarea punctelor negre sau in micsorarea porilor? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt horror formulate, vazusem formula unui toner de la ei si singurul ingredient sigur de acolo era apa - restul ori aveau potential de dermatita alergica, ori cancerigen. laughing Mai aveau ei o crema cu oxigen, iar oxigenul cauzeaza radicali liberi ce distrug celulele pielii, divin.

Punctele negre se rezolva cu un exfoliant BHA de 3-4 ori pe saptamana ( aplicat doar seara ), iar porii se micsoreaza folosind un produs cu o concentratie mare de niacinamida si un retinol ( mai ales daca e vorba de niste pori foarte mari ). Trebuie evitate produsele foarte emoliente, produsele cu ingrediente care usuca sau irita tenul pentru ca favorizezi productia de sebum si apa prea fierbinte sau prea rece.

2 răspunsuri:
| Hemeraa a răspuns:

Da, eu am folosit Crema pentru acnee Acne Out si chiar a funcționat. Ingredientele sunt naturale și mie chiar îmi place. o recomand!

| Rometry a răspuns:

Am folosit, nu m-a ajutat prea mult. Dar, nu ai ce pierde, poate te ajuta pe tine.