| cinevaiubestepealtcineva a întrebat:

Aveti lentile de contact? Vreau si eu sa imi cumpar,,, cam cat ar costa?

2 răspunsuri:
| virshabhasthira a răspuns:

Depinde de calitatea lorhappy. Poti gasi lentile de la 70 de lei pana 200 de lei.In primul rand te sfatuiesc sa faci un control inainte de ati pune lentilele, pentru ca poti sa faci o infectie sau sa nu le poti purta ca te ustura ochii.inainte de a ti le cumpara mai intai sa faci o vizita la un cabinet de oftalmologie, sa vezi ce iti recomanda.

| Yollanda;x a răspuns:

Intai trebuie sa-ti faci programare la oftamolog. In urma unui control iti va da o reteta. Tot acolo o sa iti dea sa probezi niste tipuri de lentile ( de alea moi, ca parca alea sunt folosite in scop estetic). Cu reteta te duci frumos la magazin, iti alegi culoarea si in cateva zile iti va da lentilele. Ele costa in jur de 400 ron, depinde de tip si de firma. Astea de 400 ron sunt purtabile o luna, dar nu mai mult de 8h/zi. Noaptea trebuie sa ti le pui intr-o solutie speciala de curatat. Exista si lentile de unica folosinta ce costa in jur de 200 ron. Numai bine si tine cont de sfaturile mele!