| Aleeeeeeee a întrebat:

Benzile depilatoare pentru corp de la Veet sunt bune? Am citit pe diferite site-uri ca nu sunt bune de nimic, iar in alte locuri ca sunt super bune. Nu stiu ce sa mai cred. Voi le-ti folosit. Daca da, sunt bune sau nu?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer ceara caldă, benzile nu epilează bine.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Sunt super bune! Bine uneori e posibil daca nu le lasi 5 minute sa nu iti ia parul si sa iti dai degeaba si nu prea merg refolosite de mai mult de 2 ori. Insa eu una cand foloseam parul imi crestea la o luna de la epilare si asta imi placea mult de tot la ele insa cand ma facam la subrat imi dadea mereu sangele deoarece sunt cam agresive.
Mie mi'au placut foarte mult insa nu mai folosesc acum deoarece nu vreau sa mai suport durere care asta e trebuie sa recunoastem orice fel de epilare cu ceara doare.

| znstr a răspuns:

Am folosit odata si pe langa faptul ca m-a usturat, m-am si inrosit (asta poate pentru ca am si sensibila putin), iar rezultatul a fost ca de obicei : la 4 zile epilat din nou. Poti sa iei o cutie cu benzi depilatoare si sa le incerci, incercarea moarte n-are, daca esti multumita, iti mai cumperi, insa eu tot la Bic raman. laughing

| Papusik a răspuns:

Sunt bunisoare ele. Doar ca m-ai bine nu ai incerca. Ustura tare, iar parul tot iti va creste cu 1-2 zile mai tarziu decat de obicei. Nu-i mare lucru

| FashionQueen a răspuns:

Sunt niste porcarii! Dai banii degeaba. Mi-am luat si eu, pe langa faptul ca, cu o banda iti iei 3 fire de par ca restul nu se iau deloc, te si doare, te inrosesti si eu am facut o iritatie de m-a tinut 2 saptamani! straight face Ai grija, mai bine epileaza-te cu ceara calda sau epilator. Stiu ca doare, dar oricum e mai bine decat cu asemenea porcarii.

| Mariiuca112 a răspuns:

Sunt extraordinar de bune, eu le folosesc si chiar dau rezultate. Sper ca te-am ajutat!