| AngelCrystals a întrebat:

Am cosuri pe frunte, cum pot scapa de ele.Folosesc deja Zynerit, cat mai multe modalitati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să te speli cât mai des şi să te ştergi cu un prosop curat de fiecare dată.Dacă ai breton, ar putea să fie şi ăsta un motiv pentru coşurile de pe frunte. Spală-te cu ceai de museţel pe faţă sau încearcă să atingi pe ele cu nişte vată în care ai pus puţin spirt.Le va uscă mai repede. Dacă foloseşti Zynerit, îşi va face şi el efectul mai mult ca sigur. Trebuie doar să ai răbdare. Baftă!

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

DA`te cu spirt seara inainte de culcare.

| YoYoJuSt4U a răspuns:

Trebuie sa stai cu fata in apa calduta(putin fierbinte) si stai cu fata in apa cat iti poti tine respiratia apoi scoti capul, iei o gura mare de aer si repeti de 7 ori.Cand ai facut asta, sterge-te cu un prosop foarte moale, cel mai moale si pufos pe care il ai.
Apoi da-te cu Elmi plant, asteapta sa intre in piele apoi asigurate ca a disparut toata crema de pe fata si umple un vas cu apa rece si in moaieti fata in ea de 4 ori.Sterge-te din nou pe fata cu un prosop moale.Repeta asta timp de o saptamana, de doua ori pe zi.
Vezi daca au disparut.Daca incep sa iti reapara, sa stii ca la toate adolescentele le apar cosuri.Dar oricum daca iar incep sa iti reapara, du-te la dermatolog.Succes!

| ScissorHands a răspuns:

Asta este o problema prin care inca trec si eu.
In primul rand as spune sa te duci la dermatolog sa iti dea un tratament,eu inca nu m-am dus si nu pot da mai multe detalii.
Incearca sa te speli pe fata nu mai mult de doua ori pe zi.Da,pielea curata este sanatoasa,dar o piele prea curata favorizeaza productia de sebum,ceea ce poate duce la aparitia cosurilor.
Poti da cu un lapte demachiant in loc de sapun,il aplici pe fata in miscari circulare si il stergi cu un demachiant uscat,eventual te clatesti cu apa rece casa inchizi porii.
Incearca sa mananci sanatos, si sa nu bei multe sucuri cu acid, alimentatia conteaza si ea cand vine vorba de asta.
Daca ai breton incearca pe cat posibil sa nu il tii pe frunte cand e cald afara si stii ca transpiri.

| NicolleClaudia a răspuns:

straight facestraight faceNu trebuie sa te inzosesti ca si cum nu ar fi ceva normal.e copleeeet normal. pooti sa incerci sa nu te storci pentru ca odata ce stori un cos iti mai apat in locul lui mai multe. poti sa nu le atingi cu mana murdara.eu nu iti recomand produse gen avon oriflame, dar gen catena dabig grinadica sa fie din plante 100%, sunt sigura ca iti vor trece in maxim 1 saptamana daca faci cum am zis pentru ca si eu am avuttongue doar sa nu fie doamne fereste o boala precum agneea dar nu cred... sper fundita:*:*