| badsnow a întrebat:

am facut o greseala incercind singura sa-mi scot sprincenele, acum au o forma urita, le cresc pentru a repara greseala, dar cresc cam greu. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Foloseşte ulei de ricin dacă vrei să-ţi crească mai repede.
Pa-pa.

| FreakyChucky a răspuns:

Pai pana ce iti cresc poti sa le dai cu creion...sau te-ar ajuta destul de mult daca ai avea breton

| FaraSareDoi a răspuns:

Pfoai... Am mai raspuns eu cuiva ca nu e bine sa iti razi sau smulgi sprancenele, pentru ca dupa aceea vor creste urat. Nu ti le mai scoate niciodata, oricat de mult ti-ar placea sa stai fara, cu ele desenate. Acum nu poti decat sa astepti, eventual sa le faci cu creionul. Stiu de la cei mai in varsta ca uleiul de ricin ar fi bun pentru cresterea parului, dar nu stiu cat de adevarata e afirmatia. Nu am incercat niciodata. Daca nu te pricepi sa iti dai o forma, mai bine te duci la o cosmeticiana.happy

| Dallly a răspuns:

Du-te la salon sa ti le repare.