| Esperança a răspuns:

Iti recomand produsele naturale, preparate de tine in casa din ingrediente naturale.
Aceste produse de la oriflame si nu numai, contin alcool, parabeni, colorant si multe alte "minuni" de genul acesta.
De ex: pentru buze eu folosesc unt de shea si ulei de masline (nu exista balsam mai bun ca aceste 2 ingrediente)
Daca ai probleme cu acneea ia-ti de la farmacie sapun cu sulf de la ortos.(pe el scrie ca e pentru par dar se poate folosi si pentru curatarea tenului, eu personal il folosesc de foarte mult timp si sunt incantata de rezultat)sau cu borax(pe acesta nu l-am incercat, inca)
http://www.ortos.ro/produse/produse-de-larg-consum.html#
Bafta!

| AikkoxD a răspuns:

Nu sunt cine ştie ce, prefer să evit produsele Avon/Oriflame. Am încercat toate produsele, dar nu le-aş mai cumpăra.
Din lista ta, nu am avut nevoie de soluţii/săpun pentru acnee, pete, pentru că nu am nevoie. Balsamul de buze mi se pare ok, însă.