| LoveSunshine069 a întrebat:

cine ma poate ajuta?batting eyelashes
Am 14 ani si o sa merg in banchet curand.sunt cam slaba.cu ce sa ma imbrac seara? puppy dog eyes ce rochie as putea sa port, ca sa nu iese in evidenta asta? Multumesc!

17 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Buna!
Eu te sfatuiesc sa iei ceva stramt in partea de sus si ceva mai bufant in jos.Asta iti va ascunde picioarusele subtiri si iti va pune in evidenta talia.Trebuie sa iti lasi parul dat drumul neaparat daca iti iei rochita.
Uite aici cateva sugestii:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| ioanaabt a răspuns:

Daca esti slabuta, eu zic ca e un avantaj. Poti purta rochii colorate, nu negre ca dupa vei aparea si mai slaba. Poti incerca mai multe modele.de la cele stramte in partea de sus si largi jos, pana la cele foarte stramte, lungi.depinde si cat de inalta esti.
Eu cred ca la banchet merge sa fii mai eleganta, doar nu mergi la shopping sa iti iei rochie "sport". Pai daca iti iei rochie sport, pui si o pereche de adidasi si gata, nu? laughing

| LoveSunshine069 explică:

@alienq : sunt in clasa a VIII-a si facem banchet... sfarsit de generala happy multumesc pentru sfaturi oricum:*, @DeXxa: la asta ma gandeam si eu laughing deci asa cred c-o sa facwinking mersi mult, @stefania: Ok, multumesc mult! >big grinbig grin

| LoveSunshine069 explică:

Multumesc tuturor ca m-ati ajutat cu raspunsuri la intrebare care-mi sunt folositoare, multumesc si tie danutwinking o sa tin cont si de asta.

| LoveSunshine069 explică:

Nici chiar asa Ioana laughing Da...pe o parte ai dreptate cu rochiile sport.happy Ms mult :* pai am cam 1, 60 si ceva.

| LoveSunshine069 explică:

Pai.DeXxa...nu stiu, ele asa zic tocmai de asta ma gandeam si eu crying nu stiu ce sa fac, mai am doua colege care au aceeasi problema devil ele au zis c-o sa-si ia rochii lungi.straight face eu as cam evita asta.acum nu stiu ce sa fac, voi vedea mai am timp sa ma gandesc, oricum multumesc pentru raspuns :* De curiozitate, ce greutate ai, dar inaltime? big grin

| LoveSunshine069 explică:

Multumesc Ana.si eu sunt tot cam asa crying 1, 60 si ceva.pana in 64 cred big grin si am tot cam atatea kg.straight face

| DeXxa a răspuns:

Si eu sunt in clasa 8-a, dar la banchet nu o sa port rochie. Nu inteleg, e o regula sa puratm rochii la banchet?straight face. Rochiile sunt incomode si nu prea poti sa dansezi, in cazul in care vrei dansezi altceva decat vals :-s. Deci imbraca-te cum te simti tu mai bine, sau o rochie mai sport, daca nu vrei sa fi diferita de celelalte fete.

| DeXxa a răspuns:

@Sunshine : pana la urma conteaza sa te simti bine, deci imbraca-te cum te simti bine si cat mai comod, pentru ca pana la urma este o petrecere nu un bal.
Toate colegele tale o sa vina in rochie big grin?

| DeXxa a răspuns:

Tot asa, 1.60 si ceva si 45 de kg, sunt foartee slaba. big grin

| Ana9317 a răspuns:

Si eu am banchetu anul asta. sunt tot asa slaba (1, 63 43 kg x_x) eu mi-am luat o rochie rosie cu negru sus mai stramta si jos larga cu un fel de fustita pe sub ea si e pana mai sus de genunchi putin. rochiile lungi ca si alea f scurte sunt mult prea incomode si nici nu cred ca te-ar avantaja.
sper ca te-am ajutat

| danut a răspuns:

Eu cred ca orice iti va veni foarte bine deoarece orice fata slabuta este frumoasa, mai greu cu cele plinute care nu prea pot sa-si ascunda sunculitele. Succes la petrecere si sa nu ai nici un fel de inhibitie, arati OK!

| diavolita_4468 a răspuns:

Pai o rochie:rosie, galbena.etc dar daca vrei sa iasa in evidenta silueta ta de vispie.o rochie mulata neagra. oricum bafta la banchet te pup pa

| ramoeu a răspuns:

Nu te ingrijora daca esti slaba o sa ti se potriveasca cu siguranta rochiile de pe bonprix.ro iata niste rochite pe care le adorhttp://www. bonprix.ro/ro/offer.htm? cat=1.10.114.1.2.1.846&pr=58392 ( si eu am banchetul peste o luna si s-ar putea sa mi-o cumpar pe asta)
sau poti alege
http://www. bonprix.ro/ro/offer.htm? cat=1.10.114.1.5.1.846&pr=52339
sau
http://www.bonprix.ro/ro/offer.htm? cat=1.10.114.1.10.1.846&pr=49583
sau
http://www.bonprix.ro/ro/offer.htm? cat=1.10.114.1.16.1.846&pr=49530
sau
sau asta daca vrei ceva lung
http://www. bonprix.ro/ro/offer.htm? cat=1.10.114.1.5.1.846&pr=57400&p6=15

sper sa iti placa pls funda

| alienq a răspuns:

Buna cam micuta pentru bancheturi dar... cred ca vei gasi ceva aici
http://www.tzoale.ro/index.php?idCat=2&idSubcat=3&nrPagina=2

| AnneMariii a răspuns:

Draguto,ai putea sa te imbraci intr-o rochie rosie! si dacan u te prinde cloarea imbraca-te intr-o rochie albastra!