| Anonima22042020 a întrebat:

As avea nevoie de câteva sfaturi. De câteva luni au început sa îmi iasă coșuri pe spate. Ce aș putea folosi pentru a scăpa de ele și de petele rămase de la acestea?

5 răspunsuri:
| DuckDodgers0 a răspuns:

Mergi la dermatolog

| Alexis123bsb a răspuns:

Ai putea incerca Duac gel(eu pe acesta l am folosit) iti usuca cosurile dar sa stii ca trebuie aplicat un strat mic inainte de culcare

| CiubotariuAndrei a răspuns:

Trebuie sa te f.i. Cosurile sunt o problema dermatologica cauzata de hormoni, dupa o partida dispar in jurul a 5 zile. Incearca cu ce crezi ca prinzi si l.a nu se pune.

| JicaContra a răspuns (pentru CiubotariuAndrei):

Asta voiam sa scriu si eu, secz-ul ar ajuta-o serios sa isi regleze hormonii

chiar am cunoscut o fata, careia maica-sa care era doctor, i-a dat anticonceptionale pe la 13 ani, cu toate ca era virgina, doar ca sa ii regleze hormonii

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Inainte sa mergi la dermatolog si sa dai vina pe mama natura incearca sa urmezi cateva indrumari practice.

1. Bea cel putin 2l de lichide pe zi
2. Fa un dus zilnic, dar nu cu apa fierbinte
3. Foloseste dupa dus crema de hidratare, antibacteriana; Crema de galbenele e si ieftina si foarte buna
4. Ferestete de carbohidrati, zahar, alcool si tutun pe cat poti
5. Daca ai ocazia foloseste o sauna sau fa niste cardio sa transpiri (dus dupa ofc)

Bafta.