| alexaalxx a întrebat:

Heii TPU, cum as putea scapa de petele rosii de pe fata ramase de la cosuri si de punctele negre?

2 răspunsuri:
| Lolitte a răspuns:

Sapala-te de cat mai multe ori pe zi cu apa si sapun antibacterian (pentru a evita aparitia cosurilor si punctelor negre) si eventual pentru petele rosii, du-te la un medic dermatolog sa iti prescrie o reteta. succes!

| SliceOfHappiness a răspuns:

Scruburile curata foarte bine pielea si iti poti face unul oricand, acasa. Asta recomand eu pentru punctele negre. http://www.getfit.ro/sanatate/scrub-uri-rapide-facute-in-casa.html
Cat pentru petele cauzate de acnee, poti apela din nou produsele naturale, care sunt cu siguranta nelipsite din casa fiecaruia, cum ar fi mierea de albine, suc de cartof sau castravete.