| hadasan a întrebat:

Buna as vrea ceva pentru cresterea parului si pentru albirea dintilor. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| NUdrogurilor a răspuns:

Buna eu o data pe saptamana imi pun 2 masti pe el, inainte de spalare cu cateva ore, masti care consta in: - prima masca se prepara din galbenus de ou si ulei de ricin; acestea se amesteca bine pana se formeaza o pasta omogena; pasta formata se aplica pe toata suprafata pielii capului prin masaj cu ajutorul buricelor degetelor; acesta masca este benefica pentru par deoarece galbenusul hraneste radacina acestuia si ajuta uleiul de ricin sa intre mai bine in piele, fapt ce duce la o crestere mai rapida a parului;
- a doua masca se prepara tot din galbenus de ou dar in combinatie cu miere de albine din salcam; aceasta masca se aplica pe jumatatea inferioara a lungimii parului si intensiv pe varfuri, avand efecte in ceea ce priveste structura parului; il protejeaza impotriva deteriorarii, il hraneste, devine mai fin la atingere, nu se mai incalceste asa usor si este mai rezistent.
Pentru albirea dintior foloseste o pasta pentru albire si o data pe saptamana. bicarbonat(atentie doar 1 data pentru ca iti poti distruge smaltul si nu numai).
Sper ca ti-am fost de ajutor:*

3 răspunsuri:
| Mihaitsa22 a răspuns:

Pentru cresterea parului poti cumpara Pastile BIO, au efect f bun iar pentru albirea dintilor ori o pasta de dinti cu actiune puternica(Blend-a-med white sau Colgate whitening) sau iti poti face o albire a dintilor la un centru de cosmetica, dar nu e recomandata deoarece in timp ataca smaltul dintilor... dai o fundita, pls?batting eyelashes:*

| wibidi a răspuns:

Exista o pasta de dinti la avon sau la oriflame pentru albirea dintilor.am avut eu si chiar merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cresterea parului am auzit ca trebuie sa iti pui in sampon anticonceptinale... o pastilabig grin