| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
As vrea putina incurajare, maine ma duc la servici si e o campania ProSport si trebuie sa venim in trening toti, eu am varsta de 50 de ani si sunt plinuta mi-e cam rusine sa am duc nu prea arat bine! In cladire este cald iar eu m-am gandit sa imi iau un tricou cu maneca lunga, pantaloni de trening negri, O bluza de trening negru cu mov, si iau o geaca mov! In cladire m-am gandit sa imi dau geaca jos, normal, si sa raman in bluza de trening daca campania se tine afara unde trebuie sa facem ceva sport! Daca se tine in cladire stau cu bluza cu maneca lunga si problema mea este ca eu am tricouri scurte ca lungime adica normale si se vede piciorul meu gros!
Imi este cam rusine dar nu am incotro! Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic ca ti-ai ales o tinuta buna si nu are de ce sa-ti fie atat de rusine. Pana la urma asta esti tu si sunt sigura ca esti apreciata la serviciu pentru competenta, nu pentru aspectul de fotomodel.

7 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Trebuie sa fii degajata! probabil nu vei fii singura in situatia asta! bafta maine:*

mira
| mira a răspuns:

Numai la noi exista astfel de complexe.Declara ca iti reglezi silueta dupa moda americana.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam incurcata ultima fraza cu tricoul scurt si lungime normala si se vede piciorul gros... dar eu zic sa dai fuga la vreun hipermarket, sau mall, si sa-ti iei ceva care sa-ti rezolve problema!
Si, scuze, dar in atatia ani, de ce nu te-ai gandit sa te intretii, adica sa fi facut ceva miscare, sport, sala, etc...
Daca toti am invoca scuze ca semanan cu antecesorii, ce am rezolva?!
Apuca-te macar acum de jogging, etc!
Succes! Fugi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc tuturor,
da @hamsterx asa este si da @brigaela ai dreptate va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heei, ce daca esti plinuta? Cred ca vei fi super ok asa imbracata si, nu-ti mai face probleme. Sa stii ca plinutele arata mai bine cu pantaloni decat cu fusta. Trebuie sa te accepti asa cum esti si cu siguranta nu esti nici jumatate din cat te vezi tu. Mergi linistita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@psihosex ce sa zic, nu am avut implicare adica imi place cum arat dar in trening imi sta oribil!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oliana iti multumesc foarte mult! o sa merg linistita, cu ajutorul vostru!