| crististinutza2011 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc, dar nu stiu cum. Am tenul alb, am pistrui si ochii albastrii. Ma puteti ajua?

7 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Un roșcat aprins... ar fi super super simpatic.

| Aηηy a răspuns:

Fetelor cu ochii albastri le sta bine cu parul mai deschis la culoare cum ar fi blond sau saten deschis. Acum depinde si ce culoare are parul tau. Te sfatuiesc sa nu te duci la salon si sa te vopsesti cu vopsea permanenta din prima. Mai intai i-ati un sampon decolorant care se duce la cateva spalari ca sa iti faci o idee despre cum iti sta mai bine si de-abia apoi vopseste-te in nuanta care te avantajeaza.

| filipm2001 a răspuns:

Dac ai tenul deschis si ochi de o culoare deschisa, ai nevoie de o culoare a parului care sa contrasteze (bruneta, saten inchisa).
Succeswinking

| mirunix a răspuns:

Dar tu ce culoare ai acum la par? Ai putea sa te faci roscata, si ai arata exact ca cineva din Irlanda. happy Dar de ce sa te vopsesti? Daca vrei sa schimbi ceva, mai bine te tunzi sau te machiezi altfel, nu are rost sa-ti arzi parul aiurea...

| PinkkRosee a răspuns:

Poti sa te vopsesti in culoarea negru sau roscat.Ar fi ideal si ti-ar scoate in evidenta culoarea ochilor... fundisa sau vot?winking

| Alecssa a răspuns:

Depinde si de stilul tau... Eu iti recomand 2 culori ceva mai indraznete: bluemarin si rosu aprins. Daca nu vrei o culoare asa puternica poti incerca sa te faci bruneta sau satena. NoROCK!