| IceCreamDoll a întrebat:

Buna,
As vrea sa-mi decolorez parul. Acum e saten mediu si as vrea sa ajunga la saten deschis-aproape blond. Ce sa folosesc ca sa se mai deschida? Eventual as vrea si o tenta de roscat. Exclud varianta vopsitului.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Musetelul poate fi un "instrument" foarte util pentru fetele care vor sa isi deschida culoarea parului. Daca vrei ca parul tau sa aiba o tenta roscata, spala-te cu frunze de nuc.

3 răspunsuri:
| auroraa a răspuns:

Dupa fiecare spalare clateste-l cu ceai de romanita (aprox. 3 paketele la 1-1.5 litru de apa) sau cu suc de lamie, dupa ce il speli si il usuci, toarna sucul a patru lamii peste par si asteapta la soare sa se usuce happy sper ca te-am ajutat

| necdannec a răspuns:

Ptr decolorarea parului se foloseste cu succes apa oxigenata in mai multe randuri pana la obtinerea nuantei dorite.
Succes

| RzzV a răspuns:

Un pic de apa ca poate ti murdar parul.