| Lilia2621 a întrebat:

As vrea sa slabesc de la 10 pana la 15 kilograme maxim in 4 luni. Ceva ajutor, sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune,migdale,fistic,sau paine.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal,datorita uleiului).In rest,mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Aceasta alimentatie o poti avea si dupa ce obtii rezultatele dorite,te va ajuta sa te mentii si nu-ti va priva organismul de nimic din ce are nevoie.Cea mai importanta,in schimb,este miscarea.20-30 de minute de alergare pe zi,cu viteza medie,te vor ajuta sa slabesti frumos,treptat si sanatos.Succes.

1 răspuns:
| dyapinty a răspuns:

Hey! Metoda cea mai buna este:
-mananci la ore fixe
-nu mananci dupa 6/7
-dimineata sau seara faci putin sport,, de preferabil, abdomene! sper ca am fost de ajutor! succes!