| MadaZuza a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot avea par fara varfuri despicate dar fara sa ma duc la salon sau sa imi iau din lungime! Am o problema cu varfurile despicate!

3 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Mada!
Si eu am aceleasi probleme cu varfurile despicate pentru ca eu folosesc placa de intins parul, ei bine mai bine spus am avut probleme acumn numai am.
Am fost la supermarket si am cumparat un ser pentru varfuri despicate care se aplica dupa spalare pe parul umed.Este bun eu ti-l recomand pe cel de la Gerovital Plant, am multe produse de la aceasta firma si chiar se merita, in plus ca nu costa mult in jur de 10-15 ron.
Si inainte de asta poti sa mergi sa iti tai varfurile despicate ca sa vezi daca intr-adevar functioneaza serul pentru varfuri despicate.
Te mai sfatuiesc sa iti faci macar odata pe saptamana o masca naturala,hraneste intensiv firele de par si il face moale si placut la atingere. Uite si ce iti trebuie pentru masca:un albus de ou batut spuma,adaugi galbenusul de la ou, doua lingurite de miere, o lingurita de ricin si zeama de lamaie.
Masca o poti pune imediat dupa spalare stai cam jumatate de ora cu ea in cap pe urma te clatesti bine si poti aplica serul pentru fire despicate.Asa procedez si eu.
Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa sanatate iti doresc.

| SadRomance a răspuns:

Foloseste un sampon hidratant pentru par.

| luniii a răspuns:

E posibil sa ai varfurile despicate din cauza ca te intinzi des cu placa de par sau te filezi atunci cand te tunzi la salon.Remediu : tunde-te normal, nu te intinde cu placa, incearca sa te vopsesti cat mai rar si incearca sa iti iei de la farmacie sau plafar un sampon pe baza de plante care sa te ajute.