| inger02 a întrebat:

as vrea si eu retete masti naturale de facut acasa . pentru ten , pentru infrumusetare site-uri daca imi puteti da sau sa imi scrieti voi pe care le stiti si care sunt bune. funda !

Răspuns Câştigător
| janeD0oe a răspuns:

Eu folosesc masca cu aspirina si e chiar buna.am auzit de ea de la un dermatolog si chiar da rezultate.e pentru exfoliere si luminozitate. ia-ti 2 aspirine de la farmacie pastile normale nu efervescente.le pui intr-un castronel si peste ele pui f putina apa cat sa se dizolve.o sa-ti iasa o pasta din ele. peste pui jumatate de lingurita de miere de albine si amesteci.stai cu ea cam 10 min si cand o cureti cu apa o sa vezi diferenta instanthappy. o mai poti folosi pe cea cu 2 lingurite de miere si 2 de lapte asta e ca sa-ti inmoaie tenul e buna acum ca e frig si fata se usuca mai repede.o masca buna si simpla e cea de morcovi.fierbi un morcov mare pana se inmoaie si il pasezi. peste pui o lingurita 2 de miere si tot asa lasi 10 min apoi te speli.masca asta e buna pentru ca morcovii iti repara tesutul foarte frumos iar mierea da luminozitate.pentru cearcane daca ai foloseste cate jumatate de felie de cartof sub fiecare ochi asa crud cum e vreo 10 min sau daca nu ai prea mult timp pune un cub de gheata intr-un prosop si tine-l sub ochi un pic. pentru piele uscata ca sa o faci frumoasa este masca cu ou.ai nevoie de un ou crud il pui in castronel.pui peste o lingura de miere si o lingura sau mai putin de ulei de masline.o tii pe fata cam 15 min.ca sa fie treaba buna spala oricare masca cu apa calduta apoi da de cateva ori cu apa rece ca sa-ti inchizi porii. sper sa fi nimerit macar una ca nu stiu ce tip de ten aihappy

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Poti incerca lapte, galbenus de ou si miere. Felii de castraveti sau poti sa-ti faci o masca abraziva cu malai. succes!

| meero a răspuns:

Buna!
Citeste articolele de pe blogul http://pasagera.ro/
Eu chiar am invatat extrem de multe de acolo. Corina e extraordinara :)