| Dydulylu a întrebat:

ce machiaj merge la o rochie turcoaz deschis? Am ochii albastri..Multumesc!

7 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Priveste poza din dreapta din link http://www.machiaj-e.ro/machiajul-ochilor.htm

| Deliadelias a răspuns:

Hei
pai incearca sa-ti faci genele cat mai lungi si voluminoase cu un rimel bun.si date si cu tus sau creion sa-ti iasa in evidenta ochii love struck

| CatalinaKaty a răspuns:

Machiaj simplu; tus de pleoape si creion negru aplicat pe interior pentru evidentierea culorii ochilor si un rimel negru intens de buna calitate happy

| mariaalessandra a răspuns:

Evidentiaza-ti genele si alege un fard deculoare portocalie (un machiaj mai natural)

| alinaiuliana89 a răspuns:

Salut, daca ai ochi albastrii poti folosii negru gen smokey, nu trebuie sa fie puternic fardul cu negru, poti sa il estompezi cu o pensula, depinde acum si ce fel de ochi ai, sunt 12 tipuri de ochi, ar trebui tinut cont si de asta daca sunt departati de nas sau apropiati sau egali, asta e una sau daca ii ai ascendenti sau descendenti, mici sau mari, daca ii ai mici trebuie sa iti faci un contur pe partea de sus a ochiului dar si jos, daca ai ochii mari, atunci vei alege unde sa faci o singura linie de contur sus sau jos, nu uita sa aplici un fard neutru cum ar fi roz deschis sau bej, crem dar sa fie mate inainte sa aplici fardul negru, am spus de negru pentru ca ti-ar accentua ochii foarte bine, merge la orice, in caz ca vei merge in rochie seara, daca ai ceva eveniment ziua nu vei mai folosii negru ci culori inchise reci, gen verde inchis, bleu, rimel cam 2 straturi. succes

| Gabitsa_7760 a răspuns:

Pai rimel, fard albastru.

| Adina0231 a răspuns:

Cred ca nu vei da gres cu un machiaj smokey eyes.