| MynameisLove a întrebat:

Ce oja folositi si ce nuante imi recomandati primavara?

Răspuns Câştigător
| ღKimKimmyღ a răspuns:

De la Sephora (in sticlute mici cu insemn s pe ea) : neagra, verde-smarald, albastra.
De la Rimmel London: turcoaz, roz inchis fosforescent.
De oriunde: coral, french, oranj.
si mai sunt bune cele de la Avon.
Primesc si funda? big grin

8 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Folosesc OPI sau Sephora si o asortez la tinuta. port si nude/apropiata de nuanta naturala a unghiei, dar si culori vii si uneori chiar negru.

| CrisAvon a răspuns:

Buna!
Majoritatea ojelor mele sunt de la Flormar si Avon, iar culorile pe care le folosesc primavara sunt cat mai aprinse : verde, roz, albastru, mov, galben, corai, rosu, turcoaz.

| Annalina99 a răspuns:

Miss Sporty....roz,verde,turcoaz si oranj

| Wowhow a răspuns:

Seventeen-nuantele galben, roz palid, albastru deschis, neutru. Poti sa le si combini, ca iese frumos. Distreaza-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc ce imi trece prin mana, nu conteaza pretul, de la 3 la 50 lei.
Poti sa te bazezi lejer pe oranj, corai, roz siclam dar si nude.

| misterious92 a răspuns:

Buna, eu mi-am achizitionat mai multe culori vi pentru primavara(roz, verde, mov, sclipici colorat), dar modelele pe care le fac sunt cu buretele si iese un model foarte frumos. Daca te intereseaza poti cauta pe blogul Doinitei Oancea.

| DeeaMiky a răspuns:

Nu am o marca favorita pentru oja, de obicei ma uit doar la culoare. Nuante pentru primavara : roz, rosu, gri, albastru...