| simona3272 a întrebat:

cine imi zice daca e bun fondul asta de ten http://www.cosmeticeoriginale.net/......-beige-446

Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Acoperirea este mare, asemanatoare cu cea a lui Revlon Colorstay, insa nu da un aspect de masca. Spre deosebire de celelalte fonduri de ten de la Rimmel pe care le-am incercat (Wake me up si Match Perfection), acesta nu a oxidat deloc. S-a pastrat mat pentru cel putin 6 ore, fara retusuri sau pudra, si a dat semne ca se sterge abia pe la ora 8 seara, dupa vreo 10 ore de purtare. Impresionant, nu? Eu trebuie sa recunosc ca evit sa aplic produse separate cu factor de protectie pentru ca imi incarca foarte mult ten si-mi blocheaza porii, fapt care duce inevitabil la aparitia cosurilor. Din acest motiv sunt mai mult decat fericita daca fondul de ten are SPF incorporat, pentru ca oricum folosesc acest gen de produs ori de cate ori ies din casa.Desi consider ca se apropie de perfectiune, are si cateva bile negre, ca orice alt produs. Nu se impaca prea bine cu pielea uscata si tinde sa scoata in evidenta zonele uscate ale pielii sau porii deschisi. Acest lucru este general valabil pentru un fond de ten cu un finish mat, deci stiam la ce ma supun cand l-am achizitionat.