| Saya_1767 a întrebat:

Cum aplic zineryt-ul? Adica stiu ca inainte sa il aplic ma spal bine pe fata, il aplic, iar apoi ce fac? Clatesc fata sau las asa?

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,mie doctorul mi-a spus sa imi spal bine fata, apoi dimineata si seara sa il aplic, si nu te clatesti dupa ce l`ai aplicat:*

| iuli a răspuns:

Nu clatesti. Il lasi pe fata cateva ore sa-si faca efectul. Si sa nu dai cu prea mult pe frunte pentru ca s-ar putea sa curga si daca ajunge la ochi pisca ingrozitor.
Succes!

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Nu mai trebuie sa clatesti dupa ce aplici. big grin Succes!

| andra97 a răspuns:

Te speli bine pe fata,da, il aplici, iar apoi dupa ce ai stat 5-10 minute cu crema aceea pe fata te clatesti foarte bine.Asa trebuie procedat mereu cu o crema pentru cosuri.Dar trebuie neaparat sa lasi 5-10 minute pentru ca crema aceea sa isi faca efectul:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zineryt-ul il aplici o data sau de doua ori pe zi,in functie de numarul si persistenta cosurilor: daca ai un numar mic de cosuri,il aplici o singura data(seara,inainte de culcare si-l lasi sa actioneze pana a doua zi),iar daca ai un numar considerabil,il aplici atat seara,cat si dimineata(dupa ce il aplici dimineata, il lasi sa actioneze cat mai mult timp, minimum 4 ore). Acesta se aplica pe fata curata, fara a o mai clati dupa ce acesta a fost aplicat.