| αndreeaツ a întrebat:

cum se aplica Albastrul de metil pe par sau violet de >gentiana??(vot, funda).๏_͡๏!

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

EU am folosit albastru de metil, eram blonda si m-am facut verde. Iti pui apa in chiuveta sau intr-o cadita unde sa poti baga capul si pui cateva picaturi de albastru de metil sau de violet de gentiana in functie de intensitatea culorii. Incerci cu vreo 10 15 picaturi, daca vrei mai intens, mai adaugi si iarasi inmoi parul. Stai vreo 2 3 minute cu parul in apa si se imprima culoare, insa sa stii ca daca ai parul inchis la culoare nu se vede nici o diferenta. happy

2 răspunsuri:
| Aceeasieu a răspuns:

Eu foloseam.amesteci putin albastru de metil intr-o canutza cu niste apa ca altfel este prea tare esenta si risti sa o stergi in haine...si apoi iti aplici cu o pensula pe suvite puneti pe umeri un prosop sau ia pe tine un tricou pe care nul mai folosesti, pentru ca s-ar putea sa te patezi straight face bafta happy

| LarisaDragomir a răspuns:

In apa