| Ripperz a întrebat:

Daca am facut o prezentare power point in 2003 pot sa o vizualizez in power point 2010 sau 2007? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Da poti.
Orice fisier creeat in orice program poate fi deschis cu variante superioare ale programului respectiv.
Invers nu se poate.
Un fisier creeat cu *** 2010 nu se poate deschide cu ***2007.

4 răspunsuri:
| mariaanagrosu a răspuns:

Da poti happy

| valentingb a răspuns:

Da, poti. In 2003 se salveaza ca fisier.ppt, iar in versiunile 2007 si 2010 ca fisier. pptx, adica o versiune de.ppt imbunatatita.
In general, versiunile mai noi ale programelor suporta fisiere create de versiunile mai vechi, asa e normal, sa apara o evolutie, cel nou sa poata face tot ce face cel vechi, dar si ceva in plus.
Chiar si versiunea 2003 poate recunoaste fisiere. pptx, daca ii instalezi un patch care se gaseste pe net, e ca un update, il face mai destept.

| kameleonic a răspuns:

Da, poti sa vezi

| UrbanViolent a răspuns:

Se poate si invers, daca ai facut in 2007, poti deschide si cu 2003. E simplu, deschizi in 2007, dai save as Microsoft ppt 2003 document si merge!