| chio97 a întrebat:

Am facut un power point 2010 si vreau sa il fac sa se deschida in 2003 cum sa fac? Am si power point 2010 si power point 2003!
Funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Trebuie sa-l salvezi ca "Powerpoint 97-2003 Presentation (*.ppt)"

2 răspunsuri:
| cătă08cătă a răspuns:

Click dreapta pe prezentare -> proprietăți și sus sub numele ei scrie programul cu care se deschide : Power point 2010... dar pe modificare și selectezi Power point 2003! YM!:doncata21 dacă nu te descurci! happy

| CristalHeart a răspuns:

1. În PowerPoint 2010, deschideți prezentarea pe care doriți să o salvați ca fișier PowerPoint 2003.
2. Faci clic pe fila Fișier.
3. Faci clic pe Salvare ca.
4.În caseta Nume fișier, introduci un nume pentru prezentare sau acceptați numele de fișier sugerat.
5.În Bara de navigare, selectezi locația în care doresti să salvezi prezentarea sau nu faci nimic pentru a accepta locația sugerată.
6.În partea dreaptă a opțiunii Tip fișier, faci clic pe Prezentare PowerPoint și selectezi Prezentare PowerPoint 97-2003.
7.Dai clic pe Salvare.