| allestrumf a întrebat:

De 2 saptamani mi-am lasat unghiile sa creasca dar cresc foarte greu. Am auzit ca apa le face sa creasca mai repede dar vreau sa aud mai multe pareri. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| dfnxjvgh a răspuns:

Buna Alexa:*. ca sa-ti creasca unghiile mai repede trebuie sa pui apa cu sare intr-un lighian si sa stai cu mainile vreo 15-20 min. in fiecare zi. eu am stat 2 zile la rand si mi-au crescut foarte repede. si si in momentul de fata imi cresc repede happy sper ca te-am ajutat. funda :*?

2 răspunsuri:
| DYsSsA a răspuns:

Sa le tii un timp in ulei cald de floarea soarelui; sau la le ungi cu ulei de ricin periodic; sau le poti da cu lamaie mereu si ai sa vezi efactul ei benefic dupa o saptamana; sa folosesti solutii speciale de unghii de la Avon sau Oriflame. Vitamina D uleioasa...îţi spune linc-ul acesta mai multe http://www.ziare.com/......le-885429. Sper ca te-am ajutat :).

| dydy8191 a răspuns:

Eu m-am dat cu ulei de ricin. aproape intr-o saptamana mi-au crescut peste buricul degetelor deoarece mi le rodeam. acum am aproape 2 luni de cand ma dau cu ulei de ricin si deja rezultatele sunt vizibile, foarte vizibile. daca vrei sa te dai cu ulei de ricin cumpara-ti de la farmacie o sticluta (costa in jur de 3-4 lei) si seara inainte de culcare te dai cu o pensula ca si cum te-ai da cu oja. il lasi sa intre in piele, nu te speli nu faci nimic.incearca! sper ca te-am ajutat. funda? http://www.google.ro/......tp?/imgres (cam asa aratu unghiile mele)chiar mai scurte...si acum arata asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres precizez ca nu sunt unghiile mele...