| Somebody_2583 a întrebat:

de cand sunt mica am o pata alba pe piciorul drept...mama m-a dat cu diferite uleiuri, lotiuni etc. dar cu cat cresc eu pata se face si mai mare sad La mare mi-e si rusine sa ma dezbrac. Ce credeti ca as putea sa fac? nu este vreo boala sau ceva de genul, pur si simplu nu stiu cum a aparut...

5 răspunsuri:
| Anonim_4683 a răspuns:

Gandeste-te ca sunt altii care au mult mai multe "imperfectiuni" dar poti sa incerci autobronzant pe zona aceea ca de la soare sigur nu se va schimba pata. Probabil e un semn din nastere... nu ai ce sa ii faci. stai linistita. cu cat incerci sa ascunzi mai mult cu atat se vede mai tare, gandeste-te ca nu ai nimic. Si daca vrei incearca sa maschezi pata cu un tatuaj semipermanent, efect temporar.

primesc fundita?

| kytty a răspuns:

Buna

mergi la dermatolog...ar putea fi o alergie (de multe ori la apa) si se mareste

| vlaaddd a răspuns:

Nu-ti fie rusine draga, nu are de ce!
Semn din nastere, nu are nimic :*

Stai linistita.

| soparlamica a răspuns:

Stai linistita ca in mod sigur aproape nimeni nu observa acea pata. Ii dai mai multa importanta decat trebuie.Ai noroc ca nu este nici o afectiune dermatologica ca atunci sa fi vazut tu probleme...nu un semn din nastere.Probabil esti si destul de micuta acum. Stai sa mai cresti si ai sa treci peste problemute de genul astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Poate fi 'un semn de nastere'. Si eu am o pata (dar nu rotunda)pe piciorul drept. E un pic mai intunecata decat culoarea normala a pielii.