| Andreea5755 a întrebat:

Buna!
De la ce varsta imi pot pune unghii cu tips?

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Nu-ți pune. Nu doar că arată destul de fals și se observă de la o poștă că nu sunt unghiile naturale, ți le și distrugi pe ale tale, iar pe asta ți-o spun din proprie experiență. Mai bine folosești un tratament pentru întărire și ți le lași pe ale tale să crească. Arată de 10 ori mai bine decât cele puse

| BackAgain a răspuns:

Nu exista o regula, poti la orice varsta. Sa stii doar ca exista riscul sa iei vreo ciuperca/bacterie/vreun virus si sa faci o boala, iar in timp tips-uri distrug patul unghiar si o sa ai unghii naturale testul de urate (daca ti le-ai ros o perioada mai indelungata cand erai mica, sa stii ca tot cam asa ar arata), care se rup usor si posibil deformate (in "valuri" in loc de drepte).

| MadaMary67 a răspuns:

De la ce varsta vrei, eu mi-am pus prima data la 11 ani. Daca iti dau voie ai tai si diriginta ta atunci puneti. Bafta.