| lory_2640 a întrebat:

Deci am parul cret, uneori sta atat de bine si cu foarte mult volum. dar uneori sta foarte urat lipsit de volum si stralucire... dati-mi un sfat. ce as putea face pentru a-i oferi volum? in afara de spumabig grin...mersi

Răspuns Câştigător
| Angiutssa a răspuns:

Iti voi spune ce fac eu ca sa-mi stea bine parul.
1. Dupa ce fac baie(odata la 3 zile) sterg bine parul cu un prosop, in timp ce il strang in pumn.
2.folosesc balsam fara clatire "Gliss-Hair Repair" de la Schwarzkopf: http://www.mistrys.co.uk/......00x143.jpg (costa in jur de 9 lei). E pentru par rebel si fragil.
3.Imi las parul sa se usuce natural.Cateodata imi mai trec degetele prin el, pentru a mai desparti buclele.Si dupa ce se usuca buclele arata foarte bine si parul are folum. Daca totusi podoaba mea capilara are o zi proasta, stau putin cu capul in jos si imi trec degetele prin el.
Probabil ti se intampla sa te trezesti dimineata si parul tau sa stea foarte aiurea(mie de obicei mi se intampla asa). In aceasta situatie stau cu capul in jos(da, din nou:)) ), imi trec degetele prin el(din nou), folosesc balsam(mai ales unde e foarte ciufulit) si imi strang parul in pumn.
Cam astea sunt sfaturile pe care ti le pot da.Bafta!

4 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Buna
pai eu te sfatuiesc
sa-ti schimbi samponul si sa te speli de 2 ori pe saptamana.
sa te speli cu fructis garnier. e foarte bun
mie mi-a dat mereu volumhappy

| lory_2640 explică:

Ms pentru sfaturi...am sa tin cont de ele

| lory_2640 explică:

Ma spal pra des 1 data la 2 zile?:-d

| DungaRosie a răspuns:

Sh eu am parul` asa tongue
sh folosesc syoss repair happy
dor cu parul` prins in coada noaptheabig grin
sh il dau cu un spray pth varfuritongue
dupa spalare ii aplik o maska din ulei de racin
saw daca nu ai fa`tsi o maska din bere neagra cu miere
sper ca tsi-am fost de ajutor
la mine... funktsioneaza