| osimplafataaaa a întrebat:

Buna, deci cunosc un prieten care are tenul deschis si se duce mereu la piscina si nu se da cu nicio crema, ciudat este cum de nu se arde? Se bronzeaza f frumos si se arde dar putin de cee?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Nu se arde" ba se arde fiind un bulan, ca numai bulanii se duc la plaja non-stop sa se bronzeze ca sa-i placa alti bulani daca intelegi expresia codata.
Am aici in judet niste bulani de astia care merg grei pe strada si au niste masini de iti iau ochii, ei postand in interlopi cand de fapt sunt fetitele altor gay cu multi bani...
Tot ce se face in exces numai e placere e decurs dintr-o dorinta care iti aduce ceva, in cazul celui de mai sus ii aduce satisfactie de la alti baieti, la fel cum fetele care se innegresc la soare o fac cu un scop, sa placa... sau sunt pe treaba.

| zurick a răspuns:

Asta pentru că nu contează dacă are tenul deschis sau nu, ci dacă are subton cald/ rece/ neutru.
Subtonul rece se arde foarte rapid, dă spre roz culoarea tenului.
Cel cald, e mai galben, se bronzează frumos.
Cel neutru e la limită.
Poți obseva subtonul prin mai multe metode, una dintre ele ar fi prin culoarea venelor ( verde- ten cald, albastru- rece, și și- neutru )
Cât despre cremă, ea nu e doar pentru a nu te arde, ci pentru a te proteja de raze UV ( care poate avea efecte ca îmbătrânire prematură/ cancer de piepe ) Ea trebuie folosită indiferent de subton.