| 44566555 a întrebat:

Buna, dețin niste vans sk8 negri si am încercat sa-i curat de praf cu o periuta si pasta de dinti. Murdaria s-a curățat dar textura materialului negru este albicios de la pasta, am încercat sa pun hartie igienica in ei si am luat o carpa umeda pentru a-i uda, doar ca a curs putina apa pe interiorul lor.

Este dăunător dacă interiorul este foarte puțin umed dar are hartie in el?

Ce sa fac ca sa indepartez pasta, fara a distruge mai mult vansii?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

De ce cu pasta de dinti? Poti cel mult cu cif pe partea de e cu plastic.
Dar eu am spalat adidasi - adidas all stars de sunt din piele si piele eco- in masina de spalat si f frumos s-au curatat.
Ii bagi intr-o fata de perna cu fermoar si eventual pui si un prosopel inauntru si o sa fie ok.
La maxim 30 grade si 600 rotatii si merge treaba.

| JamesWatson a răspuns:

Ai putea să cumperi vopsea pentru haine (negra) si sa dai în zonele cu probleme.
P.S. nu mă refer la tempera sau acuarele

| Liviu322 a răspuns:

Ia-ti un kit de curatare de la crep protect.