| KisSa a întrebat:

imi puteti spune ce sampoon sa folosesc anti-matreata, dau funda...

Răspuns Câştigător
| Vali87 a răspuns:

Trebuie s folosesti numai sampoane medicinale gen Alpecin - 15-20 RON
Ducray(Sabal, Squanorm, Kertyol)- astea-s mai scumpe 30- 40 RON sau de la Dercos Vichi - 40 50 RON, Stieprox, Mediket, Foltene.
Vezi ca au sampoane pentru [ matreata.

Ca sa te informezi mai bine intra pe site-uri precum farmablu, webfarm, farmaciastejara, farmaciateisi cauti dupa produse pentru par sau dupa nume firme si o sa gasesti sampoanele de care ti-am zis. Or mai fi si altele nu stiu exact. Si daca te duci la dermatolog tot pe incercate ti le da. Eu unu m-am dus asta vara la una si mi-a dat doua sampoane, aveam dermatita seboreica (matreata cu scuame si ma manca)
Pe unul l-am cumparat si nu a fost bun de nimic si dupa aia mi-am luat Selegel (Ducray) pentru matreata
- pentru mine a fost super dar m-am uitat pe alte forumuri si erau unii care ziceau ca nu le-a facut bine. Prin urmare trebuie sa nimeresti unu care sa ti se potriveasca parului tau.
Ce iti recomand sa te duci la dermatolog.
SI sa nu iei de la Dona, Sensiblu sau Help Net ca sunt scumpe rau. Incearca la farmacia tei sau alte farmacii care nu sunt de firma. Uneori preturile difera chiar si cu 7 8 9 10 RON si cred eu ca, conteaza.
Bafta!

6 răspunsuri:
| madaa a răspuns:

Si o prietena de-a mea are probleme cu matreata a incercat multe sampoane dar nu a scapar i-am propus s aisi faca un peeling cu zahar iti inmoi parul dupa care aplici zahar dar sa nu fie pudra pe tot capul si freci tare dupa care il ineparteti cu apa dupa care aplici samponul mult succes la e aa funcionatwinking

| missReckless a răspuns:

Head & Shoulders Citrus Fresh
http://images.chemistdirect.co.uk/......h_3891.jpg
La mine chiar a avut efect.
Succes la cumparaturi.

| frumusik96 a răspuns:

Wash&go ( cel mai bun ) sau nivea

| Dope a răspuns:

Clear, folosesc eu si sunt fff multumita de el. PA

| T3utza a răspuns:

Clear...la majoritatea a mers sau Head and shoulders tongue

:*:*

| AlynaMarya_6491 a răspuns:

Eu am avut mari probleme cu matreata si am folosit CLEAR. Te sfatuisc sa incerci si tu. Sau incearca HEADEN SHOOLDERS. Daca nu merge cumpara ceva de la farmacie.