| RalucaFiore a întrebat:

Buna!
Imi spuneti/aratati si mie cum se bac bratarile acelea cu snur rosu si au cate o pietricica, un pandantiv pe ele?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

In genul asta
http://www.youtube.com/watch?v=kXfWSCcUR5g
si ii pui tu un charm sau o piatra ceva

2 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

O PUI PE MANA si pui pe cineva(pe mama ta) sa traga de cele 2 capete(noduri) si ca sa o strangi, tragi de un jnur(la noduri sunt inca 2 jnururi) tragi tu de oricare jnur. Funda?

| YOtotYO a răspuns:

Hey! Este foarte simplu eu am o gramada pe mana. In primul rand se spune ca o data ce le-ai pus nu mai trebuie sa le dai jos pana cand se rup si sa-ti spui o dorinta, cand bratara s-a rupt ti se indeplineste dorinta. Cu partea cu pusul : bratara are doua noduri, in timp ce tragi de unul ti de una dintre atele dintre noduri, iar la celalalt nod ti de cealalta ata dintre noduri. Sper ca am fost clara.