| Lorry1999 a întrebat:

Buna, imi ziceti va rog unde si cand se pune bronzerul intr-un makeup?
Funda

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se aplica dupa ce e aplicata pudra, pentru cum se utilizeaza cauta pe Youtube

| dragodana a răspuns:

Salut!
Depinde.
Varianta 1: dace este lichid poate fi aplicat inainte de orice.Vezi videoclipul pe Youtube in care Scott Barnes ii face un machiaj inspirat de Jennifer Lopez lui Tati Westbrook.
Varianta 2:dace este lichid poate fi aplicat dupa fond de ten si anticearcan, dar inainte de pudra.Vezi un videoclip pe Youtube de la Andreea Ali.
varianta 3; daca este pudra se aplica dupa pudra si inainte de blush.
Ca idee de baza:in make-up intai se aplica chestiile lichide, apoi cele pudra.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Scuze,ochelarii mei nu au citit tata intrebarea.
Ca locatie:sub osul obrajilor(sub pometi/sub blush), pe linia parului, la frunte.Eu doar atat il folosesc si am pudra, dar videoclipurile de pe Youtube sugerate in raspunsul anterior te vor lamuri mai mult decat suficient.