| TheCreionel a întrebat:

Incepe scoala si habar n-am cu ce sa ma imbrac in prima zi. Ceva frumoas si totodata elegant ca trec in clasa 5 si vreau sa fac o impresie buna. Dati-mi cateva idei di daca e cald si daca e mai racoare...ca nu te poti pune cu vremea!

Răspuns Câştigător
| Valenttina a răspuns:

Poi daca esti in clasa 5-a, fa'ti ceva mai diferit : cu parul am zis mai sus :d si cu hainele...Incearca sa iti iei ceva blugi mai inchisi la culoare si un tricou deschis sau pur si simplu alb.Si asorteaza ceva margelelove struck Sau poti sa iti iei o fustita cu un tricou si eventual daca e frig, un hanorac care sa se asorteze ori cu tricoul ori cu fustita. Poti sa iti iei si o pereche de blugi si un tricou mai lung peste in ambele cazuri poti sa iti iei hanorac.Sau, ceva blugi, niste adidasi sau tenisi lungilove struck si bluza love struck:d arata bine. gafta

8 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Poti sa porti niste jeansi si un sacou. Ai grija sa nu exagerezi cu hainele pentru ca prima impresie conteaza. Succes!

| Valenttina a răspuns:

Buna,bine zici,nu te poti pune cu vremea.Poi in ambele situatii(si daca e cald si daca e frig) parul trebuie sa ti-l faci mai diferit, daca ti'e cret incearca sa'l intinzi (vei fii mai diferita)si invers, daca ti-e lins onduleaza'l prin bigudiuri sau placa.Cu hainele, nu stiu ce sa zic.Haine elegante dupa parerea mea se poarta mai mult la sfarsit de an(festivitate)Incearca ceva simplu;*

| smile20000 a răspuns:

Incearca cu uniforma

| RoxanaAndreeaBianca a răspuns:

Waaiiiii cls a 5 a :X Deciii nu stiu ia-ti o fustita mai scurta si asorteaz-o cu un tricou mai sofisticat sau daca e mai racoare ia-ti niste colanti si si un ticou de ala mai lung.

BAFTA!

| Georgy_7404 a răspuns:

Pai clasici blugi nu ai cum sa nu faci o impresie buna deoarece se poarta dar niste blugi care sa iti vina ca o manusa si ceva asortat

| AndraBlondina a răspuns:

PAi ai putea sa iti pui niste blugi trei sferturi sau lungi ( nu scurti ca nu prea merge la scl) tricoul tau preferat (daca ai) sau unul dragut, niste cercei interesanti, bratari la mana si o esarfa care se asorteaza cu tricoul, prul til lasi liber sau il strangi, depinde cum sta mai bine ...niste sandale, pantofi sau adidasi ( depinde cum vrei) si gata numai de scl

| ArtQuell a răspuns:

Paii uite o costumatie, pentru ambele vremii. Ar fii frumos sa portii in sus o camasa decorata floral, si blugii stramtii in jos.Cu niste Ugg`urii de toamnalove struck