| ĿФsт a întrebat:

Buna!
O crema tonifianta ce trebuie sa contina in special?
>big grin

2 răspunsuri:
| barefoot a răspuns:

Pai. Dexpanthenol, CARBOMER 954, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Niacinamide, TOCOPHEROL, SODIUM HYDROXIDE EP si Glicerina, dar sunt mult mai multe lucruri pe care o crema tonifianta trebuie sa le contina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista un anumit element pentru tonifiere, ci toate impreuna dau efectul ala. Sa iti dau un pont. Am o ruda care se ocupa cu asa ceva si mi-a spus ca elementul cancerigen dintr-o crema este cel care contine cuvantul "Paraben". Cum bine observi ca fata din postarea de aici ti-a dat exemplu elementele Methylparaben, Propylparaben. Ambele cuvinte contin paraben, unde mai pui ca sunt si 2laughing Toxine curate. Sunt multe creme care nu le au, fi atenta tura viitoare cand iti alegi una.