| anonim_4396 a întrebat:

Ofer o mica fundiță răspunsului câștigător = ))
Am cumpărat un ondulator nou și are mirosul ăla de plastic posibil că e nou, din acest motiv.
Cum procedez pentru a scăpa de miros? Îmi miroase parul foarte aiurea după ce îl folosesc.
Nu știu să vă explic are un miros specific

5 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Da, e din cauză că este nou.
Pornește-l de câteva ori fără să-l folosești pe păr. Lasă-l câteva minute să funcționeze. Cu timpul vei constata că dispare mirosul și-l poți folosi.

| Bizon95 a răspuns:

Tine-l pornit timpul maxim cat poate sta pornit fara sa il strici (ar trebui sa scrie in manual), lasa-l sa se raceasca, apoi din nou, pana dispare mirosul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu timpul va trece mirosul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Curata l cu spirt sa inalturi mirosul. Si după da l cu un spray ca sa miroasa frumos, nu ai ce sa i faci, sau dul inapoi la magazin si ia altul dar probeaza l acolo incearca l vezi si ala daca miroase.

| alina2k18 a răspuns:

Lasa-l la aer o zi intreaga gen la geam sau in balcon cu geamul deschis.
Scos din cutie si orice fel de protectie asezat pe un prosopel.
Daca tot miroase la urmatoarea folosire posibil sa fie facut dintr-un material de calitate proasta.