| CaNdrEaMIhaiTzA a întrebat:

Îmi miroase de un an și ceva din gură, și mi-am dat seama recent că mirosul vine din gât. Cum aș putea să scap de miros? În gât am o mucoasă ceva și tot am tendința să încerc să o înghit, cum pot scăpa de ea? Am luat antibiotic, calmotusin și parasinus, dar astea doar m-au scăpat de durerea din gât pe care o aveam uneori, nu și de mucoasa aia. Ofer fundă răspunsului care mă ajută.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te duci la doctor nu iei pastile aiurea

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la un doctor orl nu mai lua pastile degeaba.

| CaNdrEaMIhaiTzA explică (pentru MihaiNicu23):

Am fost, mi-a făcut trimitere la Cluj și n-am rezolvat nimic momentan. Trebuie să merg la Cluj la control în iunie, dar aș vrea să rezolv până atunci pentru că mi-e greu cu mirosul ăsta, bag și un pachet de gumă la 2 zile de școală.

| HadesSs a răspuns:

Decasept e la farmacie scapi si de mucoasa si e durere.

| alinadianaaa a răspuns:

Prezintate la un medic ORL-ist, el iti va face toate investigatiele necesare pentru a depista cauza aparititie acestui simptom

| MariaMardare a răspuns:

Incercati simplu, eficient si aproape gratis: gargare dese de apa cu sare, cel mai bun remediu pentru aceste neplaceri. Gasiti tratamentul aici: http://doftoria.ro/apa-cu-sare/