| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni! Este adevarat ca ochii verzi sunt cei mai rari? P. S : asa a zis profa de bio.batting eyelashes.
multumesc.

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Acum ce sa zic, tu ai incredere mai mare in profesoara de biologie sau in pustii de 15 ani de pe site?

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...cam asa este!

| lovegam3 a răspuns:

Da, si eu am citit undeva (cei mai rari intre albastri, verzi si capru;, ca mai exista si ochi gri cae sunt si mai rari)

| Serendipity17 a răspuns:

Mda...sau cei albastri thinking si cei mai comuni sunt ochii caprui.Mai toti din clasa au ochi caprui...doar vreo 5 ii au albastribatting eyelashes

| Minnie a răspuns:

Da, asa este.Eu pana la varsta asta (30), nu am intalnit decat o singura persoana cu ochii verzi.

| RoooneyThePuf a răspuns:

Probabil ca da... dar in clasa mea...sunt vreo 10 fete cu ochii verzi, vreo 3 cu caprui si vreo 6 cu albastrihappy
Iar baietii vreo 3 caprui, si vreo 7 albastrihappy

| lolo23 a răspuns:

Cei mai rari sunt cei negri love struck

| daniela_9291 a răspuns:

Oooo eu am ochii verzi...probabil la noi in tara da...:X sunt mandra de minelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa zic.La mine in clasa mai toti copii au ochii caprui.Foarte putini au ochii verzi(printre care si eubig grin). Chiar nu stiu ce sa zic!

| BoBBy a răspuns:

Am avut o prietena cu ochi verzi ...asa e, sunt cam relele happy

| daηă a răspuns:

Nu criar asa de rari incat nimeni sa nu stie cum arata big grin
dar da sunt destul de rari

| aLLii a răspuns:

Aia albastrii st si mai rari :X:X

| UNfriendLY a răspuns:

Nu cred, cunosc mult mai multe persoane cu ochii verzi decat cu ochii negri.

| DakotaRoyse a răspuns:

Da, ochii verzi sunt cei mai rari. Si cei caprui cei mai des intalniti, deoarece atat ochii verzi cat si cei albastrii sau format prin mutatii ale unor gene, in timp.
Ochii verzi sunt intalniti cel mai frecvent la cei de origine germanica sau slava, chiar daca tara unde sunt cele mai mult persoane cu ochi verzi e Ungaria big grin.

| ale a răspuns:

Buna
poate la noi in tara sunt destul de comuni ochii verzi dar prin alte parti nu...depinde de fiecare popor.De obicei persoanele cu pielea si parul destul de deschis au ochii verzi... oricum eu sunt in Italia si de cand sunt aici am intalnit doar 2 persoane cu ochii verzi in afara de minebig grin
toti se mira cum de sunt verzi:
cei caprui si albastri sunt comuni dar verzi mai rar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bunicul meu avea ochii albastri si toti fratii lui la fel...fratiorul meu ii are tot albastri si tata verzitongue...am o colega care are ochii verzi spre gri (mai bine zis se schimba)

| Kiyy a răspuns:

Pai mai intai la cei mai rari eu zic ca vin cei negrii thinking apoi verzi, albastri si caprui thinking

| Hypathia a răspuns:

Cei mai rari sunt cei de culoare violet, doar sunt numai doi pe lume.

| Madytzzzzuuuuuu a răspuns:

Eu am ochii verzi si imi plac la nebunie, sunt topita dupa ei, si pr meu are ochii vezi si buni mea si un amic si o colega, deci am avut parte numai de persoane u ochii vezi si nu e adevarat ce se spune despre ochii verzi "ochii verzi nicioadata sa nu ii crezi" asta in cazul meu pentru ca nu imi placce sa mint sau sa fiu mintita:X fundita?

| annammaryya a răspuns:

Cei mai rari sunt ochii violet doar o singura persoana i are. dar totusi sunt cei mai rari chiar daca numai una i are

| Aishaa a răspuns:

Am in clasa 2 colege =ochi verzi, eu si inca o tipa=ochi albastri, restul` caprui.Nu am vazut negrii in schimb ...si sa nu uitam de asa zisi ochi violet.

| pwp a răspuns:

Nu stiu cat de rari sunt, dar sunt absolut superbi!

| alyloveslife a răspuns:

Cred ca asa este ...Eu am ochii verzi(toamna si iarna) si albastri(vara si primavara) dar nu credeam ca cei verzi sunt cei mai rari...

| DameloCargangio a răspuns:

Am ochii verzi :X toata lumea ii adoralaughing. da eu m-am saturatlaughingrolling on the floor de ei laughing

| CookieMonster_6225 a răspuns:

Eu cred ca mai rari sunt ochii negri straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"poate la noi in tara sunt destul de comuni ochii verzi dar prin alte parti nu...depinde de fiecare popor.De obicei persoanele cu pielea si parul destul de deschis au ochii verzi"

Te contrazic
eu am ochii verzi, ten masliniu si par brunet tongue
is rar a?hee hee

| NoName1234 a răspuns:

Eu am ochi verzi.Si iarna mi se fac gri. happy

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Da dar mai rari ca cei verzi sunt cei mov pe care ii avea Taylortongue

| Scumpikkka00 a răspuns:

Sincer sa fiu, da.Sunt intalniti foarte des.Hai sa va spun un secret: Si eu am culoarea ochilor verzi. Sunt fabulosi si da.Sunt foarte rari tongue

| BeFreeDJ a răspuns:

Cei mai rari sunt cei negri. Nu exista ochi violet. Doar la albinisti.