| anonim_2270 a întrebat:

:* s-ar puteaa in curand s m mut in scotia sau in londra.(dar oricum sigur m mut intr-una dintre ele)(spuneti-mi aman2 modalitatile si in scotia si il londra) adica l anul in vara laughing si as vrea sa stiu cum e cu scoala acolo? adica in ce clasa intru acolo, cati ani se face scoala plus liceeu si faculatatee ce pot sa ajung acolo cu serviciul? mentionez ca sunt in clasa a 8-a si am 14 >ani la cati ani termin si facultatea? e frumos in scotia, se castiga bine salariul plz spuneti-mi cam cat este salariul acolo minim asa.si care e cea mai buna meseria acolo, se castig bine? plzz help me.:* dau fundawinking

1 răspuns:
| mami a răspuns:

Scotia 1450 lire salar mediu
in londra 950 euro aproximativ
cauta joburi pe net si vei vedea oferta de salar apoi te poti orienta daca vei urma o facultate sau te faci barmanitza

tu decizi