| danamihaela1002 a întrebat:

Buna,stie cineva daca se fac cursuri gratuite pentru una din meseriile: coafura,frizerie,manichiura-pedichiura,cosmetica? daca da,in ce zona a Bucurestiului se fac cursurile? eu am gasit pe net o firma care ofera cursuri gratuite,dar pentru persoanele care au certificat de handicap, pentru persoanele care au fost in plasament, pentru fosti cosumatori de droguri etc.dar eu nu ma enumar prin aceste categori.ROG SERIOZITATE! multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te la Agentia pentru Ocuparea Fortei de Munca din sectorul tau sau de la nivelul Bucurestiului, de regula ei organizeaza astfel de cursuri ori sunt organizate cu acordul lor.

| Crissu3005 a răspuns:

Asemenea cursuri gratuite se ofera de asemenea somerilor. Daca esti somera poti apela la AJOFM.

| danamihaela1002 explică (pentru Crissu3005):

Multumesc pentru raspuns dar nu sunt somera inca sunt eleva nu am carte de munca si nici un loc de munca stabil.