| ιяιηυк a întrebat:

Stiti ca uleiul de ricin este bun pentru cresterea genelor, nu?happy

Ok, deci.Am folosit o perioada.cam 2 saptamani.si mi-au crescut putin genele. dar am oprit tratamentul pentru ca seara uitam sa ma dau.sau. nu aveam timp.eram prea obosita.ma rogstraight face.

Imi puteti spune si mie daca trebuie sa ma dau mult pe gene.adica stiti ca daca te dai pe gene de 2-3 ori se vede ca este mai mult pe gene...si daca te dai o singura data cu "periuta" de la rimel nu se prea vedehee hee[scuze de expresie, am considerat`o cea mai potrivita!]

Si cam cat timp ar trebui sa folosesc uleiul ca sa dea rezultate vizibile.
Cam cat de mult pot creste genele cu ajutorul acestui ulei? 1-2 cm este posibil?big grinbig grinbig grinbig grin

Dau funda celui/celei care imi v-a raspunsuri pentru toate intrebarile! Plus voturihappy

P. S. Scuze de greseli! happybig grin:X

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să ai un minim de 4 - 6 luni de "tratament" cu ulei de ricin aplicat seară de seară pe genele curate ca să vezi diferența, da?
Pa, pa.

| 10011993 a răspuns:

Da, daca te dai o perioada de cateva luni, genele pot creste pana la 4 cm. O prietena de-a mea se dadea cu ulei de ricin pe gene(EA are genele blonde) cred ca vreo 4 luni nu am vazut-o data cu rimel si la o petrecere cand s-a dat cu mascara toti am crezut ca are gene falsehee hee si atunci ne-a spus secretul uleiul de ricin dat de 2 ori pe zi ( dimineata si seara) fara a folosi macara o perioada:* bafta

| luciana200972 a răspuns:

Este suficient sa te dai o singura data, dc i-ti este mai comod poti pune cateva picaturi ulei de ricin in rimel, asa nu vei mai uita sa-l folosesti. pentru rezultate vzibile trebuie fol cam 3 luni, stiu ca e mult dar efectele raman multi ani dupa asa ca merita efortul. Cresc destul de vizibil si se arcuiesc usor, de asemenea se si indesesc. eu mi-am facut un obicei in a-mi pune in rimel cateva picaturi, il folosescde ani de zile si nu am probleme cu genele, sunt dese lungi si sanatoase. bafta

| Larisa a răspuns:

In primul rand rimelul se da in doua straturi.astepti sa se usuce primul strat si te dai cu al doilea,,periuta ti-o alegi in functie de ce iti doresti:gene bogate,gene curbate,lungi,etc)uleiul de ricin il folosesti atat cat vrei, nu stiu cat de mult pot creste genele, dar in general uleiul de ricin e bun si poentru par si unghii si mai ales are rezultate.