| DDi a întrebat:

stiu ca s-a mai pus aceasta intrebare, dar as dori un raspuns mai concret. Care este cel mai bun sampon pentru garul foarte gras? Sau cel mai bun produs? Concret, la voi ce a functionat cu adevarat?

5 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Nu exista cel mai bun sampon pentru parul gras. Eu folosesc un sampon care din punctul meu de vedere este foarte bun, dar tie s-ar putea sa nu iti faca bine (folosesc samponul Elseve pentru parul gras). Incearca mai multe tipuri de sampoane si vezi care iti face mai bine. Dar, daca ai parul foarte gras eu zic sa-ti iei un sampon bun de la farmacie sau sa mergi la doctor sa-ti recomande ceva bun. De chestia asta cu parul gras nu vei scapa. Iar spalatul zilnic pe cap nu este o solutie. Daca vei folosi un sampon bun, vei avea parul ok cam 2-3 sau chiar 4 zile. Iti recomand sa te speli de 2-3 ori pe saptamana. Parul se ingrasa de la grasimea parului, de la stres sau chiar de-afara. Sper ca te-am ajutat!

| adorciocolata a răspuns:

Grasimea fetei*

| thalyslly a răspuns:

Te clatesti cu apa cu lamaie
sau iei henna de la mazin (culoare parului tau daca nu vrei sa te vopsesti)! ii cea mai buna
eu odata la 3 luni ma fac cu henna si nu mai am probleme

| Lola23 a răspuns:

Eu folosesc sampoane de la Syoss. Pentru mine e excelent. Poate te ajuta.

| Epicx3 a răspuns:

Eu folosesc Head & Shoulders (cu menthol). pentru mine functioneaza. ^^