| mada_4633 a întrebat:

Sunt cam impacientata din cauza ca am 15 ani si 1.60 inaltime...sunt cam mica de statura si as vrea sa mai cresc ce se poate face? daca se poate ceva facelaughing

24 răspunsuri:
| Angiutssa a răspuns:

Eu zic sa nu te ingrijorezi...sunt cls a 7-a si o fata de la mine din cls are 1, 40...happy

| lilboutique a răspuns:

Nu te stresa cu chestia asta.eu am 15 ani si cam 1. 70. uneori mi-ar placea sa fiu mai micuta, dar uneori vad un avantaj din asta. stai linistita, stii vorba aia "micuta si draguta" happy

| lilboutique a răspuns:

Sau poti sa faci basket daca iti place, cunosc o fata care a crescut ceva dupa cateva luni de basket.

| andreea7520 a răspuns:

Ai cât mine, am 13 ani eu happy mie mi se pare ok, stai liniştită, toţi avem complexe happy Până la 18-20 de ani o să mai creşti, oricum sunt multe fete mai micuţe de statură foarte drăguţe şi le stă super, nu te mai panica atât, o să-ţi treacă şi gândurile astea, o să vezi, trebuie să te simţi bine în pielea ta! Să le arăţi celorlalţi că nu pari totuşi deranjată de statura ta! :*

| vintageheart a răspuns:

Daca faci sport te inalti. Sporturi cum ar fi:

Volei

Baschet

Innot

Si chiar daca nu te inalta te ajuta sa te mentii sanatoasa!

| User a răspuns:

Nu cred ca esti prea mica. eu la 15 ani aveam cam 1. 65 si acum am 1. 82laughing. deci, ai rabdare, o sa mai cresti.

| BRG a răspuns:

Tocurile te pot ajuta, asta în cazul în care poți sta pe ele, succese.

| Aries90 a răspuns:

Ai tot timpu sa cresti love struck Eu am 1. 55 la 15 ani oh go on Si colega mea are 1. 43 la 16. Deci nu cont. :*

| Bianca_4346 a răspuns:

Eu la 15 ani am 1, 74big grin. o sa cresti.nu ramai asawinkingStai linistita...

| diva1223 a răspuns:

Cam asa aveam eu la 15 ani happy. acum am 18 ani si 1, 73. don't worry pentru ca vei creste :*

| madalykuka a răspuns:

Hmm,,, sincer :S
eu am 14 ani fac peste 2 saptamani blushing si am vreo 1. 64[ ultima data] si nu mai vreau sa cresc... pot sa spun ca sunt printre cele mai inalte colege din clasa...
desi sunt ferm convinsa ca o sa mai cresc.
asta se va intampla si cu tine. mai devreme sau mai tarziu[desigur ca depinde si de ai tai ce inaltime au]
hmm,,, in schimb poti sa practici un sport te va ajuta eu am practicat vreo 2 ani
succes :*

Răspuns utilizator avertizat
| oky a răspuns:

Du-te la inot.

| paa a răspuns:

Si eu am tot 15 ani si 1. 60laughing

| oleee a răspuns:

Paul27 u esti baiat. fetele se opresc din crestere la 16 anistraight face apucate de inot si ia ceva pastile de cresterehappy altceva nu stiu ce sa-ti zic

| oleee a răspuns:

PlAC a răspuns:
Sa nu faci sex, sa nu fumezi, sa nu faci sala.Sa nu faci lucruri care sa dauneze corpului tau.

rolling on the floor)))) prostie mai mare ca asta n-am auzit in viata mearolling on the floor))
ce legatura are sexu cu cresterea?!?! ce legatura are SALA cu cresterea?!
(o sa sariti multi de cur in sus ca sala opreste cresterea...nu e adevarat.sunt putine exercitii care opresc cresterea asa ca nu va contraziceti nu cred ca ea o sa faca genoflexiuni cu greutati in spate sau alte exercitii de genul pentru a-i oprii cresterea)

| smartalogu a răspuns:

Draga mea, crede-ma esti perfecta asa cum esti. NU iti mai face complexe degeaba. E ca si cum noi ne-am face complexe din cauza marimii. Crede-ma cine o sa te iubeasca o sa te placa asa cum esti tu. Si ca sa ma dau pe mine exemplu, eu sunt micut pentru un baiat, zic eu (1. 68) iar prietena mea are 1. 58 si imi e un drag de ea de mor. Deci nu iti mai fa atatea complexe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga in tine vitamine big grin si papa mancare sa cresti mare.

| dydy21 a răspuns:

Pai la 15 ani este cam tarziu... dar totusi niste exercitii zilnice la spalier ar putea ajuta... adica tinadu-te cu minile de o bara ridici genunchii oana la bust sau departezi picioarele sau orice alet fel de miscare big hug sper sa ajute :*

| dailydaisy07 a răspuns:

Da. poti sa faci un sport

| PlAC a răspuns:

Sa nu faci sex, sa nu fumezi, sa nu faci sala.Sa nu faci lucruri care sa dauneze corpului tau.

| hulk90 a răspuns:

Joaca baschet sau un gen de sport care sa necesita sarituri... tonguetongue

| analia_6778 a răspuns:

Si eu am tot 15 ani si 1. 60 sper sa mai cresc laughing vreo 8 centimetrii

| ana_3253 a răspuns:

E mai bine asa mai micuta ca eu am 12 ani si am 1.68.si stai linistita ca o sa cresti treptat