| claudia11111 a întrebat:

sunt pusa pe ganduri... sunt cam grasuta. din toamna anului trecut pana acum am incercat sa slabesc pentru banchetul din clasa a 8-a nu prea am reusit adica am dat doar 4 -5 kg jos sad

nu stiu ce rochie sa port la banchet si ce pantofi...

daca imi puteti spune si cum sa imi prind parul am fata ovala si parul pana la umeri. Dau fundite:X

imagini!

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

Of,noi astia grasuti.Si eu sunt un pic plinut(desi asta nu mi-a pus problema in societate -clasa, prieteni etc), insa in mintea mea tot timpul am aceasta obsesie cu slabitul.N-am mai mancat cartofi prajiti de 2-3 luni rolling on the floor. Desi de la ciocolata nu ma abtinbatting eyelashes Cred ca orice e mancat cu masura nu ingrasa.
Ce e drept, e drept : lumea judeca omul dupa aspect si asta e chiar o dovada de rasism(oarecum)! Chiar daca unii mananca farfurii intregi de ceafa de porc, nu se ingrasa.Iar altii mai ghinionisti, la o portie de piept de pui, iau 200 grame.
Ce pot eu sa-ti zic e ca cei care iti vor spune vreodata ca esti grasa (si eu am patiti) sunt pur si simplu incapabili sa-ti gaseasca alt defect, ceea ce e foarte bine big grin.De obicei,copii mai se ciondesc pe cuvintele astea "gras,slab", insa cand auzi un adult spunand asa ceva ce penibil eeee.
Mult noroc in cura happy (P.S. Incearca supa de varza, face minuni)

1 răspuns:
| cbncslv a răspuns:

Nu e vorba de "ce mancam" ci de "cum mancam" happy un sfat daca vrei sa dai jos... mananca sanatos si incearca sa nu mai combini prea multe mancaruri la o masa. Adica daca mananci o portie de cartofi prajiti, nu mai manca si un snitel de pui plus o portie sanatoasa de salata plus desert. Totul e sa te axezi pe un singur fel de mancare (daca vrei ciorba - mananca doar ciorba, daca vrei cartofi prajiti - mananca doar cartofi prajiti). Renunta sa mananci mancaruri bogate in grasimi (este recomandat consumul unei lingurite de ulei in fiecare zi... alege tu care masa e cea care sa contina doza aceasta necesara de grasimi). Renuntza pe cat posibil la paine. E foarte importanta in alimentatie dar nu in cantitati mari (Iti recomand cam 3 felii de paine dimineata, 1-2 la amiaza si seara deloc). Incearca sa consumi cat mai multe lichide happy fa ce ti'am zis eu aici si ai sa vezi ca in cateva zile organismul tau se obisnuieste cu acest stil de alimentatie si in 3-4 saptamani ai sa poti chiar sa vezi cu ochiul liber o diferenta in dimensiunile tale. Dar tine cont in acelasi timp ca esti copil si inca mai ai de crescut happy acum e perioada in care ai nevoie de o alimentatie echilibrata. Mult succes.