| Ririru a întrebat:

Buna,
Sunt roscata de peste 4 ani. Acum sunt vopsita ombre roscat. As vrea sa-mi fac un saten inchis, cam cate sanse am sa-mi iasa o culoare ok acasa? Fara decolorare. happy
Multumesc!

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai toate șansele din lume! Nu doar 30-40%!
Ți-l poți vopsi liniștită, fără probleme, chiar și acasă. Tu nu ai optat pentru o culoare pretențioasă, care să necesite în prealabil o decolorare.
Cumpără LONCOLOR ultra (alege castaniu închis nr. 3) sau SYOSS Professional (Dark Brown 3-1). Ori GARNIER. Oricare din ele te va avantaja. Nu-i necesar să alegi L'oreal Paris, când aceeași culoare superbă ți-o oferă și alte firme.
Însă, trebuie să fii ajutată (mai ales dacă ai părul lung), pentru a ți-l putea vopsi uniform.
Și eu am avut nuanța ta, în urmă cu câțiva ani, dar schimbarea nu a creat probleme. Din prima, poți ieși mulțumită de rezultate!
Succes și să fii frumoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti decolorezi parul, vopseaua inchisa "fuge" mult mai repede de pe un fir de par decolorat. Foloseste o vopsea cu amoniac, sigur o sa-ti iasa culoarea dorita. Nu-ti recomand L'oreal Casting Creme Gloss ( sau alte vopsele fara amoniac ) pentru ca e posibil sa-ti iasa un roscat inchis.

| tril a răspuns:

Dorind o culoare mai inchisa decat culoarea actuala, iti va reusi.

| andreeahtml a răspuns:

Eu zic că o sa îți iasă din prima, eu mi am dat cu negru albatrui peste roșcat și a fost ok

| Yvonnnee a răspuns:

Cu siguranță îți va reuși o culoare mai inchisa

| Iulian231 a răspuns:

In jur de 30/40% dar acum depinde de parul fiecăruia.Iti recomand sa iti iei o vopsea cat mai buna si puternica.Succes tongue